منوی سایت

فویل آلومینیومی

فویل آلومینیوم برای بیش از 100 سال به صورت های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. از اواخر قرن نوزدهم به دلیل ویژگی های فراوان به طور فزاینده شیوه زندگی جدید ما را شکل داده است. هواپیما و اتومبیل ، اکتشافات فضایی، انتقال برق، ساختمان های مدرن، کوره های پخت و پز و بسته بندی با کیفیت ، همگی مرهون این عنصر میباشند .در حال حاضر بیش از 43 میلیون تن آلومینیوم اولیه در سراسر جهان تولید می شود. با توجه به بازیافت، مقدار فزاینده ای از این فلز نیز مجددا استحصال میشود. که حداقل یک بار قبل از آن استفاده شده است.

آلومینیوم، سومین عنصر فراوان در پوسته زمین پس از اکسیژن و سیلیکون، از سنگ معدن بوکسیت استخراج می شود. آلومینا، اکسید آلومینیوم خالص است. سپس فلز آلومینیوم با استفاده از آلومینا با عبور جریان الکتریسیته در فرایندی به نام "کاهش الکترولیتیک" تولید می شود. طیف گسترده ای از آلیاژ ها با افزودن مقادیر کمی از فلزات دیگر برای تامین ویژگی های خاص مورد نیاز هر صنعت تولید میگردد. برای اکثر موارد بسته بندی، آلومینیوم خالص مورد استفاده قرار می گیرد، اما آلیاژها به طور فزاینده ای به منظور افزودن قدرت و کاهش ضخامت مورد استفاده قرار می گیرند. بهبود خواص مکانیکی با آلیاژها آلومینیوم خالص حاوی 99 تا 99.8 درصد آلومینیوم است. هرچه خالص تر باشد، مقاومت آن به خوردگی بهتر است. با این حال، آلومینیوم خالص خواص مکانیکی فوق العاده خوبی ندارد و در نتیجه بهترین خواص مکانیکی آلومینیوم با افزودن مس، نیکل، منیزیم و سیلیکون به دست می آید.

بیشتر آلیاژهای آلومینیوم مورد استفاده برای اهداف فنی مانند اکسترود، نورد، رنگ پذیری و غیره با منیزیوم و مس آلیاژسازی میشوند. منیزیم باعث افزایش قدرت آلومینیوم و مقاومت در برابر خوردگی می شود و همچنین به طور همزمان موجب کاهش قدرت شکل پذیری و قابلیت کستینگ وهدایت پذیری آن می شود. مس باعث افزایش مقاومت مکانیکی و کاهش مقاومت به خوردگی میشود. یشتر آلیاژهای آلومینیوم مورد استفاده برای اهداف ریخته گری نیازمند افزودن سیلیکون میباشند. در سال های اخیر، تولید جهانی آلومینیوم بیش از 30 میلیون تن در سال بوده است، که بیش از کل تولید سالیانه مس، قلع و سرب است.آلومینیوم فویل یک ورق بسیار نازک از آلومینیوم است که از حدود 0.006 میلیمتر تا 0.2 میلیمتر ضخامت دارد